Pompy ciepłapompy ciepła cta
 

POMPY CIEPŁA - INFORMACJE O CTA

CTA AG jest szwajcarskim producentem pomp ciepła z ponad trzydziestoletnią tradycją. Lata doświadczeń zdobyte podczas konstrukcji, eksploatacji oraz montażu pomp ciepła są gwarantem najwyższej jakości oraz bezawaryjnej pracy przez długie lata. Firma CTA AG oferuje bardzo szeroki wachlarz pomp ciepła, zaczynając od pomp o małych mocach grzewczych poprzez pompy średniej mocy kończąc na urządzeniach przemysłowych, wykorzystywanych do ogrzewania obiektów użyteczności publicznej.
 

POMPY CIEPŁA - KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA

W dobie minimalizacji kosztów eksploatacji budynków oraz proekologicznego nastawienia społeczeństwa oferujemy Państwu bardzo innowacyjny system ogrzewania z wykorzystaniem pomp ciepła. Pompa ciepła jest urządzeniem wykorzystującym energię odnawialną zgromadzoną w gruncie, powietrzu, wodach podziemnych oraz powierzchniowych, do wytworzenia energii cieplnej. Wykorzystanie pomp ciepła do ogrzewania budynków pociąga za sobą szereg korzyści, najważniejsze z nich to:
  • Ograniczenie kosztów ogrzewania nawet o 80%
  • Ograniczenie emisji CO2 nawet o 90%
  • Stała sprawność pompy w okresie eksploatacji
  • Brak emisji szkodliwych związków do atmosfery
  • Nie wymaga okresowych przeglądów
  • Ciepło pobierane jest z niewyczerpywalnych, odnawialnych źródeł
 

POMPY CIEPŁA - NASZE PRODUKTY

OPTIHEAT - kompaktowa, gruntowa pompa ciepła, bardzo efektywne działanie, wykorzystuje energię zgromadzoną w gruncie pobieraną za pomocą sond podziemnych.

OPTIBOX - kompaktowe centrale energii stosowane do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz ciepłej wody użytkowej. Energia pobierana jest podobnie jak w przypadku serii OPTIHEAT za pomocą sond podziemnych. Za pomocą jednego urządzenia istnieje możliwość zarówno ogrzewania jak i chłodzenia budynku.

AEROHEAT - kompaktowa pompa ciepła, montaż możliwy zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz np. w ogrodzie. Pompy z serii AEROHEAT są znakomitym rozwiązaniem w zastosowaniach gdzie nie ma możliwości wykorzystania energii zgromadzonej w gruncie (zbyt mała powierzchnia ogrodu lub niekorzystne uwarunkowania geologiczne. A energia pobierana jest z powietrza.
pompy ciepła aeroheat pompy ciepła aeroheat pompy ciepła optiheat pompy ciepła optiheat
Pompa ciepła aeroheat
powietrzna zewnętrzna
Pompa ciepła aeroheat
powietrzna wewnętrzna
Pompa ciepła optiheat Pompa ciepła optiheat
przekrój
W ofercie firmy znajdują się następujące typy pomp: pompy solanka/woda, woda/woda, powietrze/woda. Najnowocześniejsze technologie wykorzystywane podczas projektowania oraz produkcji pomp ciepła a także doświadczenie inżynierów zdobyte na przestrzeni lat gwarantują bezawaryjną oraz bardzo efektywną pracę urządzeń przez długi okres czasu. Firma w swojej ofercie posiada zarówno pompy ciepła przeznaczone dla budynków mieszkalnych jak również dla obiektów użyteczności publicznej.

Pompa ciepła jest urządzeniem, wykorzystującym w pełni odnawialną energię pochodzącą z powietrza, ziemi, wód gruntowych lub powierzchniowych. Pompa ciepła jest znakomitym wyborem dla nowych obiektów ale także dla obiektów odnawianych.

Nowoczesne, tanie i ekologicznie- tak możemy w skrócie opisać pompy ciepła, które czerpiąc energię odnawialną, dostarczają ciepło oraz ciepłą wodę użytkową. Zastosowanie pompy ciepła do ogrzewania domu znacznie ogranicza koszty energii cieplnej nawet do 75% w porównaniu do energii elektrycznej.

Bardzo szeroki asortyment firmy CTA AG sprawia, iż każdy może wybrać pompę ciepła odpowiednią dla siebie. W ofercie można znaleźć pompy ciepła w następujących zakresach mocy:
  • Gruntowe pompy ciepła dostępne są w zakresie mocy od 3,3 kW do 111,4 kW.
  • Powietrzne pompy ciepła dostępne są w następującym zakresie mocy od 6,3 kW do 33 kW.

katalog cta CTA
Pompy ciepła
(pdf; 2,8 MB)
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA