INSTALACJE ELEKTRYCZNE
 

Automatyka budynku BY-ME 
Mamy także możliwość sterowania domem przez zastosowanie systemu inteligentnego domu By-me.
System By-me umożliwia nam pełną kontrolę w obiekcie. Mamy możliwość sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, klimatyzacją i innymi urządzeniami, tworzenia różnych scenariuszy oraz sterowania przez telefon GSM.

BY-ME. DOMOWA AUTOMATYKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
Łatwe i intuicyjne - tak w skrócie można opisać system domowej automatyki BY-ME, który jest kompatybilny z każdym typem domu i każdym stylem życia, dodając niezwykły komfort w naszym codziennym życiu.

BY-ME jest systemem bardzo łatwym w zaprogramowaniu, tak aby koordynował i zarządzał funkcjonowaniem urządzeń takich jak wyłączniki, ściemniacze, trymery czy kamery wejściowe. Te urządzenia nie potrafią ze sobą współdziałać i dlatego też nie mogą być zarządzane z jednego urządzenia. Jednakże z BY-ME domowa instalacja elektryczna jest zintegrowana w jeden scentralizowany system, pozwalając tym samym na pełną, ekstremalnie efektywną kontrolę i regulacje.


System BY-ME jest kompatybilny z sieciami Konnex, taka by zagwarantować pełną zgodność i operatywność z tysiącami produktów wyprodukowanych przez firmy związane z Konnex, jednym z międzynarodowych standardów domowej i budynkowej automatyki.

Jednym naciśnięciem przycisku użytkownik może wybrać jedną z 32 różnych temperatur, scenariuszy świetlnych lub komfortu, skonfigurowanych wedle codziennego zapotrzebowania. Ten niezawodny i w pełni zautomatyzowany system potrafi nawet komunikować się z Tobą za pomocą telefonu komórkowego, kiedy nie ma Cię w domu. System monitoruje stan domowych instalacji, w razie potrzeby dając ostrzeżenie w postaci alarmu. W przypadku przeciążenia sieci, system odcina zasilanie wedle pierwotnie zaprogramowanej kolejności, dzięki czemu zapobiega awarii prądu i konieczności ręcznego przywrócenia zasilania w skrzynce bezpiecznikowej.

Ochrona i bezpieczeństwo, oszczędność, komunikacja i wejściowa kamera wideo - wszystko zintegrowane w pojedynczy system, który ciągle dostosowuje się do zmieniających się wymagań użytkownika. Uzupełniając wszystko markami Eikon, Idea i Plana, domowy system automatyki niezauważenie i perfekcyjnie wtapia się w wystrój wnętrza.
 
Ochrona i bezpieczeństwo
System VIMAR BY-ME pomaga wymiernie wpłynąć na bezpieczeństwo zarówno wewnątrz domu, jak i na jego posesji, dzięki pełnej integracji komponentów w jeden sprawny system, który ostrzeże Cię o potencjalnych zagrożeniach. Użycie pojedynczej magistrali pozwala na integracje:
  • Detektorów gazu/LPG/tlenku węgla, dymu i wycieku wody. Kiedy tylko odpowiednio skalibrowany detektor wykryje sytuacje zagrożenia, wysyła alarm poprzez wiadomość SMS do właściciela oraz może aktywować różne urządzenia, takie jak np. zawory elektromagnetyczne, aby zabezpieczyć budynek.
  • Czujniki ruchu potrafiące emitować głośny alarm i wysłać SMS, aby ostrzec właściciela o zagrożeniu. Czujniki te można z łatwością włączyć/wyłączyć używając odpowiednich modułów (wirtualna klawiatura, klucz transpondera, itp.) i kontrolować, monitorować je dzięki panelowi sterującemu lub ekranowi dotykowemu o przekątnej 4,3 cala. Tego typu urządzenia mogą mieć przeróżne funkcje w ramach swego przeznaczenia: czujnik ruchu może włączać lub wyłączać światło, a czujnik okienny może automatycznie wyłączać klimatyzacje czy centralne ogrzewanie.
  • Kamery wewnętrzne, które zintegrowane mogą stworzyć domowy system nadzoru wideo. Szczególnie użyteczne dla domów rodzin z niemowlakami i małymi dziećmi - zadbają o komfort i bezpieczeństwo oraz stały nadzór nad pociechami przez wyświetlacz urządzenia sterującego czy ekranu telewizora, przy pomocy funkcji opieki nad dzieckiem.
 
Komfort
By-me wyznacza nową jakość i komfort domowej automatyki.
  • Klimat w pojedynczym lub w wielu pokojach może zostać zaprogramowany nie tylko bazując na temperaturze otoczenia czy pory dnia, ale także zgodnie z tym, czy są w pokoju ludzie, jaka jest pozycja okien oraz temperatura w przyległych pokojach. Wszystko można zaprogramować jako domyślny, automatyczny scenariusz. Komendy można scentralizować lub zlokalizować, np. dzieląc dom na strefy. Dodatkowo komponenty systemu oraz oprogramowanie sterujące może być zarządzane przez telefon komórkowy, co staje się bardzo przydatne np. dla właścicieli kilku domów.
  • Sterowanie światłem idzie ręka w rękę z komfortem i oszczędnością energii. Dzięki BY-ME można ustawić tzw. scenariusze wedle własnego uznania i potrzeb, np. włączenie grupowe światła pod pewnymi warunkami czy na specjalne okazje lub wyłączenie wszystkich świateł, gdy wychodzimy z domu. Możliwości ustawień są praktycznie nieograniczone.
  • Nawet podstawowe czynności domowe, takie jak otwieranie i zamykanie rolet, zasłon, drzwi i bram może zostać zautomatyzowane i zarządzane dzięki BY-ME w prosty i przystępny dla użytkownika sposób. System domowej automatyki kontroluje dane napędy bazując na warunkach klimatycznych i pogodowych, obecności ludzi oraz na zaprogramowanych scenariuszach. Dlatego też system ten odgrywa wielką rolę w domach, gdzie mieszkają ludzie starsi czy niepełnosprawni fizycznie, pomagając im zmagać się z ich słabościami w życiu codziennym.
 
Oszczędność energii
Kontrola obciążenia sieci i monitoring jest ważnym elementem Vimar BY-ME w dziedzinie oszczędności energii. System monitoruje zużycie prądu przez całą dobę, automatycznie interweniując kiedy ustalone wartości zostaną przekroczone, tak aby zapobiec ewentualnemu przeciążeniu sieci. Dzięki temu, właściciel domu może spać spokojnie, gdyż już nigdy nie będzie musiał ręcznie przywracać zasilania w skrzynce bezpiecznikowej, która w wielu przypadkach ma utrudniony dostęp. System może zostać zaprogramowany, tak aby w przypadku przeciążenia sieci, automatycznie wyłączał nadzorowane urządzenia o najmniejszym priorytecie działania. Dodatkowa integracja funkcji sterowania światłem i klimatem w domu zapewnia jeszcze większą oszczędność na energii. Na przykład, można ustawić temperaturę otoczenia na tymczasowo obniżoną, aby zapewnić niski pobór, kiedy nikogo nie ma w domu, albo ustawić oświetlenie w ten sposób, aby wyłączało się automatycznie po opuszczeniu domu.
 
Sterowanie
To największy atut systemu domowej automatyki BY-ME porównując z konwencjonalnymi instalacjami oświetleniowymi i elektrycznymi. Parametry całego systemu mogą zostać zaprogramowane i zmieniane w dowolnym momencie. Oznacza to, że wszystkie funkcje zainstalowane w domu (alarm włamaniowy, scenariusze świetlne i klimatyczne, automatyka i kontrola obciążenia itp.) mogą być monitorowane i zarządzane bezpośrednio z centralnego panelu sterowania albo lokalnie dzięki dotykowemu ekranowi. Centralizacja i integracja wszystkich instalacji wydatnie ułatwia sterowanie domową automatyką i pomaga zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
 
Komunikacja
System domowej automatyki BY-ME komunikuje się z użytkownikiem na wiele sposobów.
  • Poprzez telefon komórkowy. Prosta wiadomość SMS może np. aktywować lub dezaktywować alarm włamaniowy, zakomunikować o niebezpieczeństwach, ustawić klimat w domu, a także sterować wieloma scenariuszami świetlnymi i komfortu. Wszelkie alarmy techniczne, np. odnoszące się do awarii prądu, wycieku gazu czy wody również mogą zostać przekazane drogą SMS'ową.
  • Dzięki aplikacji VIMAR BY-ME dla systemu Microsoft Media Centre, można podłączyć system domowej automatyki pod ekran telewizora, sterując po prostu pilotem lub komputerem, zamieniając je w stację kontroli i sterowania całej domowej automatyki. Oznacza to, że można nadzorować swój dom w sposób prosty i intuicyjny, zarządzać alarmami, monitoringiem, klimatem, oświetleniem, automatyką i wejściową kamerą wideo. A wszystko to można robić oglądając ulubiony film, siedząc wygodnie na kanapie, czy słuchając muzyki lub pracując na swoim komputerze.
 
Wejściowa kamera wideo
Inkorporacja jednego lub wielu paneli wideo komunikacji w system domowej automatyki, pozwala na kontakt z pukającymi do drzwi gośćmi, jak i generalnie zarządzać dostępem do swojej posesji. Można wyświetlić obraz z kamery wejściowej, aby zobaczyć kto dzwoni, można również odblokować drzwi czy bramę elektryczną, włączyć oświetlenie zewnętrzne czy telefonować za pomocą intercomu, wszystko poprzez panel sterowania.
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA