ENERGETYKA I MIERNICTWO
 

Analizator parametrów sieci

A plus
 
A plus

A plus
Kości zostały rzucone.
Analizator PLUS jest nowym analizatorem przeznaczonym do wykonywania uniwersalnych pomiarów, monitorowania i analizy jakości mocy w sieci elektrycznej. Stanowi on uzupełnienie analizatorów parametrów sieci szwajcarskiej firmy Camille Bauer.

Urządzenie nadaje się do stosowania w przemyśle gdzie mamy do czynienia z dystrybucją energii elektrycznej o silnie odkształconym sygnale oraz do stosowania w automatyce budynków.

Analizator posiada wejście umożliwiające bezpośrednią pracę przy napięciu 690 V.

Do dyspozycji mamy następujące środki komunikacji: Modbus RTU, wejścia i wyjścia cyfrowe oraz wyjścia analogowe. W standardowym wykonaniu analizator dostarczany jest wraz z komunikacją Modbus RTU, 1 wejściem cyfrowym, 1 wyjściem impulsowym oraz z przełączalnym wyjściem alarmowym.

Dane techniczne (pdf; 1,3 MB)
Instrukcja obsługi- dla wersji z wyświetlaczem LED (pdf; 2,2 MB)
Instrukcja obsługi - dla wersji z wyświetlaczem LCD (pdf; 1,8 MB)

Dodatkowe komponenty
Przetworniki pomiaroweJeśli wybrana jest opcja Ethernet, zamiast Modbus (RS485), port Ethernet jest wbudowany w urządzenie. Połączenie odbywa się poprzez standardowe złącze RJ45. Istnieje do 5 jednoczesnych połączeń, co pozwala na jednoczesny dostęp przez Modbus /TCP wielu klientom. Ponadto zegar czasu rzeczywistego z APLUS może być synchronizowany za pomocą protokołu NTP, aby uzyskać wiarygodne odniesienie czasowe dla zarejestrowanych danych.
Przetworniki pomiaroweRejestrator danych umożliwia rejestrację okresową i zdarzeniową danych pomiarowych, w szczególności profili obciążenia, wahania pomiarów lub odczytów liczników oraz stanów alarmowych lub innych zdarzeń. Karta SD jest stosowany jako nośnik danych, który pozwala niemal na nieograniczony czas rejestracji. Ze względu na olbrzymie ilości danych, bezpośredni odczyt z rejestratora danych jest możliwy tylko za pomocą interfejsu Ethernet. W każdym przypadku kartę SD można wyjąć z analizatora i korzystając z komputera przenieść dane bezpośrednio na dysk twardy gdzie przy pomocy oprogramowania CB-Analyzer można dokonywać analizy zarejestrowanych danych.
Przetworniki pomiaroweDla wersji z interfejsem Profibus DP parametryzacja funkcji mierzonych i gromadzenie cyklicznego obrazu procesów może być całkowicie wykonane przez nadrzędny system Profibus. Również używając interfejsu Modbus możemy parametryzować moduły I/O oraz odczytywać mierzone wielkości.

Przetworniki pomiaroweWersja bez wyświetlacza przeznaczona jest do montażu na szynie TH35 tam gdzie nie ma potrzeby stosowania wyświetlacza. Zapewnia taką samą funkcjonalność jak urządzenie z wyświetlaczem, posiada takie same wymiary i połączenia i może być wyposażony w te same opcje.

Analizator współpracuje z oprogramowaniem CB Manager
 • Wysyłanie konfiguracji do urządzenia
 • Odczyt konfiguracji z urządzenia
 • Archiwizacja danych konfiguracyjnych dla każdego urządzenia lub kompletnego systemu
 • Wyświetlanie mierzonych danych
 • Przyjazny interfejs użytkownika
 • Przeprojektowanie systemu bez konieczności podłączenia urządzeń
 • Funkcje serwisowe
Instrukcja instalacji (pdf; 950 kB)
Oprogramowanie (zip; 148 MB)
UWAGA: Plik ma 148 MB
 
Oprogramowanie analizujące CB-Analyzer
Dla uniwersalnego przetwornika pomiarowego SINEAX CAM


Oparty na .NET program umożliwia ujęcie i ocenę danych z opcjonalnego rejestratora danych i list modułu SINEAX CAM.Dane zgromadzone są w bazie danych, tak że można utworzyć znacznie dłuższą historię, niż jeżeli mogłaby być oceniana tylko aktualna zawartość pamięci przyrządu. Program może obsługiwać kilka urządzeń równocześnie.
 • Ujęcie danych z kilku rejestratorów i list
 • Zapis danych do bazy danych (Access, SQLClient)
 • Tworzenie raportów w formacie listowym lub graficznym
 • Swobodnie obieralny zakres czasu przy tworzeniu raportu
 • Eksport danych raportu do Excel-a lub Acrobat PDF
 • Różne możliwości prezentacji ujętych danych, również niezależnie od przyrządu
Instrukcja instalacji (pdf; 950 kB)
Oprogramowanie (zip; 60 MB)
UWAGA: Plik ma 60 MB
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA