AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA
 

Stabilizatory napięcia

ORTEA
 
Serie VEGA i ANTARES: 1-fazowe stabilizatory napięcia
Dlaczego należy używać stabilizatorów napięcia?
Wzrost ilości urządzeń wrażliwych na jakość napięcia wymaga metod umożliwiających zagwarantowanie dostaw wysokiej jakości napięcia, niezależnego od wahań napięcia sieci. Utrata danych, uszkodzenia sprzętu, awarie zabezpieczeń, usterki maszyn oraz niedokładne dane są tylko kilkoma przykładami możliwych problemów wywołanych niestabilnym zasilaniem.
Stabilizator napięcia udowodnił swoją rolę jako wydajne rozwiązanie w zapobieganiu potencjalnym uszkodzeniom spowodowanym fluktuacjami napięcia wejściowego. Instalacja stabilizatora napięcia jest częstym rozwiązaniem zapewniającym ciągłość i jakość produkcji.
Typowy stabilizator napięcia jest w stanie zareagować na zmiany poziomu napięcia wejściowego. Stabilizator kompensuje spadki napięcia spowodowane zbyt małą linią dystrybucyjną, zbyt dużymi obciążeniami sieci, uszkodzeniami uziemienia, itp.
Skoki napięcia mogą być spowodowane gwałtownym odłączeniem dużych obciążeń w sieci, zwiększonym napięciem w elektrowni, zdarzeniami atmosferycznymi, itp.
Czas trwania takich zjawisk zależy od ich przyczyn i nie jest łatwo przewidywalny. Spadki napięcia są bardziej pospolite szczególnie w miejscach gdzie dystrybucja energii nie jest wydajna i wystarczająca.
 
Główne zalety:
 • Zaprojektowany na podstawie maksymalnego prądu wejściowego
 • Regulacja oparta na napięciu RMS oraz intensywności możliwych harmonicznych sieci
 • Pełna funkcjonalność w zakresie mocy od 0 do 100%
 • Dopuszczalnie do 30% zawartości harmonicznych prądu obciążenia
 • Niewrażliwość na współczynnik mocy obciążenia
 • Brak generowania zauważalnych harmonicznych na wyjściu
Zabezpieczenia i sygnały:
 • Zatrzymanie silnika z powodu osiągnięcia przez regulator wyłączników krańcowych
 • Awaria silnika z powodu zwarcia
 • Alarm maksymalnego i minimalnego napięcia linii
 • Termostat PCB (65°C)
 • Automatyczny wyłącznik obwodu zabezpieczający przed zwarciem i przeciążeniem na regulatorze napięcia
 • Bezpieczniki zabezpieczające dodatkowe obwody
 • Ograniczniki przepięć klasy II
Charakterystyka
Charakterystyka
Stabilizatory napięcia są zaprojektowane i budowane w zgodności z Europejską Dyrektywą dotyczącą oznaczenia CE 2006/95/EEC (niskie napięcia) oraz 2004/EEC (kompatybilność elektromagnetyczna) i mogą być wykorzystywane w środowiskach klasy A i B w rozumieniu normy IEC439.1.

Seria ANTARES to kompaktowy i surowy projekt odpowiedni dla dowolnego 1-fazowego obciążenia.
Stabilizatory ANTARES obejmują zakres od 35 kVA do 150 kVA, pozwalając jednocześnie na wariację napięcia w szerokim zakresie wartości procentowych (od -45% do +30%).
Instrumenty pomiarowe są zainstalowane na drzwiach szafy i składają się na cyfrowy woltomierz oraz amperomierz. Wyświetlają one wartości napięcia oraz prądu na linii wyjściowej stabilizatora.
Minimalne, maksymalne napięcie, przegrzanie oraz przeciążenie na regulatorze napięcia są sygnalizowane przez alarm dźwiękowy. Stabilizator jest wyposażony w mikroprocesorowy sterownik logiczny.
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA