AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA
 

Informacje dodatkowe
   
ŚWIADECTWA BEZPIECZEŃSTWA
Przed uzyskaniem świadectw nasze wyroby muszą przejść cały szereg surowych testów przeprowadzanych przez instytuty bezpieczeństwa. W potencjalnie niebezpiecznym środowisku korzystanie z latarki posiadającej takie świadectwa ma kluczowe znaczenie.
Jesteśmy zdania, że stworzenie latarki bezpiecznej w substancjach lotnych nie powinno być czymś szczególnym. Jest czymś fundamentalnym. Z tego powodu sprzęt oświetleniowy firmy Peli posiada najwięcej świadectw bezpieczeństwa wśród latarek na rynku.

Taka innowacja jak nasz pojemnik z zabezpieczeniem biegunowości baterii blokuje działanie latarki, jeśli jedna z baterii zostanie odwrócona. Chroni on również przed uwalnianiem się wodoru z odwróconej baterii. Inną nowością w branży jest wprowadzenie granulek pochłaniających gazy do modułów żarówek. Jest to system zapasowy, pochłaniający nadmiar wodoru gromadzący się wewnątrz latarki. Żadnego gazu, żadnej iskry.
 
ATEX DIRECTIVES
Dyrektywa ATEX (94/9/EC) nakłada na producentów obowiązek dostarczania sprzętu elektrycznego do użycia w potencjalnie TYLKO z odpowiednimi certyfikatami. Dla pracowników istnieje inna Dyrektywa ATEX (99/92/EC), która określa wymogi poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy osób pracujących w środowisku zagrożonym wybuchem. Obydwie Dyrektywy są obowiązujące.

Dyrektywy te określają obowiązek sklasyfikowania każdego obszaru według stopnia potencjalnego zagrożenia, przez co na takich obszarach może być używany tylko sprzęt z odpowiednim certyfikatem. Według starej dyrektywy CENELEC (obowiązującej wcześniej) różne obszary były dzielone zależnie od poziomu zagrożenia na trzy klasy: Strefa 2, Strefa 1 i Strefa 0. Według Dyrektywy ATEX każda Strefa jest powiązana z Kategorią, a każdy sprzęt elektryczny jest klasyfikowany według tych kategorii i uzyskuje certyfikat obszaru, w których może być bezpiecznie używany.
 
CZY MOJA LATARKA POSIADA PRAWIDŁOWY CERTYFIKAT ATEX?
Aby spełnić ściśle wymogi Dyrektywy ATEX 94/9/EC, latarki Peli są sprawdzane, czy nie stwarzają zagrożenia zapłonu na obszarach niebezpiecznych. Latarki są przechodzą w uprawnionych laboratoriach surowe testy uderzeniowe i testy upadku, są sprawdzane na wpływ ciężkich warunków środowiska. Spełniają one minimalną normę szczelności na cząstki stałe i płynne IP54. Konstrukcja zapewnia długą żywotność i bezpieczeństwo.

Każda latarka z certyfikatem ATEX powinna posiadać wydrukowany na korpusie kod. Kod informuje użytkownika o obszarze, w którym latarka może być bezpiecznie używana bez zagrożenia wybuchem.
II 1 G EEx ia IIC T4
II 1 G EEx ia IIC T6 Tamb -40°C to +60°C
Etykieta CE oznacza dopuszczenie przez Europejski Komitet Normalizacyjny ds. Elektrotechniki.
Ex w sześciokącie oznacza "Ochronę przed wybuchami"
II II oznacza sprzęt Grupy II = Nie do użytku przy minach
1 1 oznacza Kategorię 1 ATEX (Stara strefa 0)
G G oznacza przetestowane pod względem gazów i oparów.
EEx EEx oznacza sprzęt przetestowany według najnowszej Zharmonizowanej Normy Europejskiej dot. środowisk wybuchowych.
ia ia oznacza Bezpieczeństwo samoistne. "i"
IIC Gromadzenie gazów (Acetylen i wodór)
T6 T (1,2,3,4,5,6) jest klasyfikacją sprzętu według maksymalnej temperatury powierzchni.:
T1=450°C T2=300°C T3=200°C T4=135°C T5=100°C T6=85°C
Tamb Zakres temperatury otoczenia roboczego (Zakres podstawowy -20°C do +40°C nie musi być podany).
X po numerze certyfikatu oznacza, że sprzęt lub system zabezpieczeń podlega specjalnym warunkom bezpiecznego używania określonym w harmonogramie tego certyfikatu.
 
DLACZEGO NALEŻY WYBRAĆ LATARKĘ PELI?
Co wyróżnia latarkę Peli™ na tle innych latarek? Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dlaczego polecamy latarki Peli™ wszystkim, którzy szukają profesjonalnej latarki. Tak jak w przypadku wszystkich naszych wyrobów udzielamy dożywotniej gwarancji.
 
  • Ponad 30 lat na rynku potwierdzone satysfakcją klientów!
  • Najwięcej certyfikatów bezpieczeństwa wśród wszystkich producentów: Wszystkie latarki firmy Peli uzyskały certyfikaty najsurowszych norm, spełniając cały szereg stosowanych na świecie wymogów bezpieczeństwa, przemysłu i wojskowości, w tym ATEX, FM i UL. Najwytrzymalsze materiały, najnowocześniejsze technologie oświetlenia i wiele innych zalet czynią z latarek Peli najbardziej nowatorskie latarki na rynku.
  • Niezawodność i funkcjonalność to uzasadnienie istnienia naszej firmy. W Peli przywiązujemy wagę do każdego szczegółu, co widać w naszych wyrobach. Wystarczy spojrzeć na jedną z naszych latarek lub lepiej, wysłuchać historii o tej latarce - opowiemy o każdej z jej unikalnych cech, które są dogłębnie przemyślane i uzasadnione.
  • Nasz personel stale śledzi nowe potrzeby klientów i szuka sposobów najlepszego ich zaspokojenia. Nasz Dział Projektowy cały czas opracowuje nowe technologie, takie jak np. posiadana przez nas na wyłączność technologia odbicia diody LED Recoil LED Technology™), konstruując nowe produkty i ulepszając posiadany asortyment latarek.
  • W firmie Peli działamy według filozofii "Myśl globalnie, działaj lokalnie.". Działając w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce jako Peli Products, S.A., jesteśmy częścią większej grupy ze wspólnymi celami i wartościami. Przy tym jesteśmy czuli na potrzeby każdego kraju, w którym działamy; nasz personel międzynarodowy mówiący w ponad 10 językach ojczystych, kilka regionalnych biur sprzedaży, doskonała sieć dystrybucji, opakowania w wielu językach, instrukcje, witryny internetowe i dokumentacja w pełni o tym świadczą.
  • Przez cały czas jakość obsługi przez nasz personel jest na najwyższym poziomie, o czym możecie się Państwo przekonać już przy pierwszym kontakcie. Mamy też nadzieję, że także przez kolejne lata użytkowania naszych wyrobów taki kontakt zostanie utrzymany. Silna marka wymaga kompetencji i profesjonalizmu.
  • Nie trzeba wierzyć tylko naszym słowom. Najlepszymi testerami naszych produktów są sami użytkownicy, jak strażak, który bez problemu włączy latarkę po upuszczeniu jej z wysokości 15 m na twardy beton. Historie przetrwania są najlepszym dowodem na niezawodność i wysoką jakość działania latarek PeliTM w ekstremalnych warunkach.
  • Bezwarunkowa Gwarancja Doskonałości: Jest to najlepsza gwarancja, jakiej może udzielić producent. Wszystkie wyroby firmy Peli są objęte przez cały czas gwarancją. Ze względu na specyficzne przepisy europejskie firma Peli nie może udzielić "dożywotniej" gwarancji. Aby jednak nie naruszać tego przepisu, możemy się pochwalić, że latarki Peli są objęte Bezwarunkową Gwarancją. Nasze wyroby zostały poddane surowym procedurom kontroli jakości; firma Peli posiada certyfikaty ISO 9001:2000.
  • Marka Peli to synonim doskonałej jakości, dlatego nie boimy się mówić: 'You break it, we replace it ... forever™' (Tobie się zepsuje, my wymienimy...zawsze).
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA